пʼятниця, 26 вересня 2014 р.

Модуль 11

Нарешті подоланий довгий шлях! Курси закінчені, але залишається ще доопрацювати матеріали, закінчити їх оформлення на Вікі-сайті програми, та надіслати рецензії колегам на їх портфоліо проектів.
Дякую своїм колегам та особливо тренеру за терпіння!

четвер, 25 вересня 2014 р.

Модуль 10

Модуль "Фасилітація" з використанням комп'ютерних технологій допоміг мені з'ясувати мою роль, як фасилітатора навчального процесу, так як він має бути добре організованим для того, щоб весь час бути впевненим у тому, що учні розуміють і усвідомлюють свої навчальні потреби та засвоюють зміст, передбачений навчальною програмою.

середа, 24 вересня 2014 р.

Модуль 9

Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання. Учні мають бути активним у власному навчанні.
Учителі можуть планувати навчальний процес, враховуючи різні модальності, включаючи візуальні, аудіальні, кінестетичні способи сприйняття, домінування лівої чи правої півкулі мозку, різні когнітивні стилі, різні ступені розвитку різних типів множинного інтелекту учнів.Задоволення навчальних потреб учнів вимагає відповідного спонукання та заохочення, щоб вони стали впевненими та незалежними в навчанні.

вівторок, 23 вересня 2014 р.

Модуль 7-8

У цих модулях ми спланували та поділилися з колегами шляхами використання Інтернету на уроках, а потім обговорили, як допомогти учням подолати труднощі при переході від звичної для них ролі при традиційному навчанні до інших ролей при навчанні за методом проектів. Ми також спланували та створили приклад учнівської роботи: презентації, публікації,  блоґу.

Також ми спроектували свою систему оцінювання та скористувалися засобами оцінювання проектів програми Intel «Навчання для майбутнього». Ми переглянули свій приклад учнівської роботи, внесли до нього потрібні зміни,  спроектували свою систему оцінювання та скористувалися засобами оцінювання проектів програми Intel «Навчання для майбутнього». Ми переглянули свій приклад учнівської роботи, внесли до нього потрібні зміни. 

субота, 20 вересня 2014 р.

Мережевий опитувальник

Модуль 6

В цьому модулі ми обговорили:



  1. Як можна ефективно використовувати комп’ютерні технології для підтримки та оцінювання процесу навчання учнів.
  2. Як можна ефективно використовувати комунікації та співробітництво для покращення процесу навчання учнів та оцінювання.
  3. Як використовувати сервіси Інтернету для спілкування та співробітництва, щоб покращити своє викладання та навчання учнів. 
  4. Як навчати учнів безпечній роботі в Інтернеті.

пʼятниця, 19 вересня 2014 р.

Модуль 5

Сьогодні я продовжила планувати, як навчати учнів за методом проектів з використанням ІКТ та формувати в них навички 21 століття при реалізації завдань проектів.  Ми обговорили з моєї колегою Людою свої презентації щодо представлення ідей проектів та оцінювання навчальних потреб учнів, обговорили у групі, як зробити проекти відповідними вимогам державних освітніх стандартів та навчальних програм також ми розглянули та обговорили закони щодо авторських прав та правил правомірного використання робіт в освітніх проектах та створили списки використаних джерел. Розібравши ці питання, я розглянула, як можна використовувати Інтернет-ресурси в дослідженнях, комунікаціях та співпраці та використати в своєму проекту і зробила доповнення до Плану вивчення теми. Також я створили форми оцінювання веб-ресурсів. 

четвер, 18 вересня 2014 р.

Модуль 4

      Сьогодні я розпочала процес планування вивчення  теми "Захист інформації у сучасному світі", визначила, які саме державні освітні стандарти відповідають моїй темі. Виходячи з вимог стандартів та навчальних програм, встановила навчальні цілі та важливі поняття теми, від яких формулюватиметься Основні запитання, що формують зміст проекту. Попрактикувалася в формулюванні Основних запитань, я до них повернусь ще пізніше. Дослідила існуючі стратегії з формуючого оцінювання і розібралася чим вони відрізняються від традиційного оцінювання. Склала перший варіант плану оцінювання учнів з  теми, і створила засоби оцінювання, які допомагають визначати навчальні потреби моїх учнів та оцінити їхні попередні знання і вміння до початку виконання ними проектів.

середа, 17 вересня 2014 р.

Модуль 3

Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме, як вони:
  • сприяють розвитку мислення;
  • спонукають до дії;
  • заохочують учнів використовувати навички мислення вищих рівнів;  
  • в чому різниця між ключовими, змістовними та тематичними питаннями.
Продумала запитання. Створила публцікацію.

вівторок, 16 вересня 2014 р.

Модуль 2

 Почала роботу над модулем 2. Я ознайомилася з навичками, які необхідні учням у ХХІ столітті.
       Ознайомилася із планом вивчення теми та формою оцінювання Портфоліо.
               Навчилася шукати Інтернет-ресурси про метод навчальних проектів та створення закладок на потрібні Інтернет-ресурси.
       Спланувала та створила  публікацію для ознайомлення з учнів з методом проектів.

Бажаю всім удачі!

понеділок, 15 вересня 2014 р.

Модуль1

  • Ми сьогодні розпочали роботу над тренінгом основного курсу Intel «Навчання для майбутнього». Обговорили цілі та очікування від тренінгу, сформулювали  власні завдання щодо навчання на тренінгу.
  • Ознайомились з основними ресурсами тренінгу: посібником, сайтом освітніх програм, сайтом допоміжних матеріалів, Електронним довідником.
  • Створили папку Портфоліо для зберігання матеріалів власного проекту.
  • Створили персональну сторінку на вікі-сайті програми.
  • Створили власний блог.
  • Провели рефлексію свого навчання на власному блозі!
  • Я думаю, що у нас все буде добре.